ГАРАНТИРАНО КАЧЕСТВО НА ДОБРИ ЦЕНИ
           

  
 

Болгарія – ввезення і вивезення грошових коштів, цінних металів, дорогоцінних каменів

Інформація для пасажирів, які проїжджають через територію Республіки Болгарія, щодо перевезення грошових коштів, цінних металів і дорогоцінних каменів згідно з вимогами законодавства.

Щодо перевезення грошових коштів

Особи, які перетинають кордон Республіки Болгарія, можуть завозити чи вивозити необмежену кількість грошових коштів (готівкою, платіжними інструментами на пред’явника) -

При ввезенні:

Грошові кошти вартістю до 10 000 євро не підлягають письмовому декларуванню у митних органах і пасажири можуть пройти через «Зелений коридор». Це означає, що особа не має нічого для декларування. Коли вартість грошових коштів, які ввозять, складає 10 000 євро і більше, особа письмово декларує у валютній митній декларації загальну вартість грошових засобів у євро, їх походження і призначення, транспортний маршрут, транспортний засіб і обов’язково проходить через «Червоний коридор».

При вивезенні:

Грошові кошти вартістю до 10 000 євро не підлягають письмовому декларуванню у митних органах при вивезенні і пасажири можуть пройти через «Зелений коридор». Це означає, що особа не має нічого для декларування.

Коли вартість грошових коштів, які вивозять, складає 10 000 євро і більше, особа проходить через «Червоний коридор» і зобов’язана декларувати їх письмово у валютній митній декларації, заповнити загальну вартість грошових коштів у євро, їх походження і призначення, транспортний маршрут, транспортний засіб.

Під час перевезення грошових коштів вартістю 25 000 левів або їх еквівалент у іноземній валюті, необхідно надати довідку, видану Національною Агенцією з прибутків, яка підтверджує, що особа не має протермінованих заборгованостей. Номер довідки зазначають у валютній митній декларації. Місцеві фізичні особи можуть отримати довідку в Територіальній дирекції Національної Агенції з прибутків за постійною адресою. Іноземні фізичні особи можуть отримати довідку в Територіальній дирекції Національної Агенції з прибутків за адресою останнього перебування в країні.

Іноземні фізичні особи можуть вивозити грошові кошти понад 25 000 левів без довідки від Національної Агенції з прибутків, після того, як задекларують їх в митних органах, якщо вартість грошових коштів призначених для вивезення не перевищує вартість ввезених і задекларованих грошових коштів під час останнього в’їзду особи в країну, про що також потрібно надати попередню валютну митну декларацію на ввезення. Для осіб, які молодші 16 років, декларацію заповнює повнолітній, який їх супроводжує.

Ввезення та вивезення цінних металів

Місцеві та іноземні фізичні особи можуть вільно вивозити та завозити для особистих і сімейних потреб цінні метали, дорогоцінні камені, вироби з них в необробленому і обробленому вигляді, без письмового декларування:

1. Золото і платину в необробленому і напівобробленому вигляді (зливками), монети, всього до 37г без врахування вмісту золота чи платини

2. Прикраси та аксесуари зі сплавів золота і платини, всього до 60г без врахування вмісту золота і платини

3. Срібло в необробленому і напівобробленому вигляді, монети, прикраси та аксесуари зі сплавів срібла, всього до 300г без врахування вмісту срібла

4. дорогоцінні камені, інкрустовані у прикраси, вказані у п.2 і п.3

Необхідно письмово декларувати кількість цінних металів, дорогоцінних каменів і виробів з них, розмір яких перевищує зазначений вище, а також перевезення у вигляді порошку чи в якому-небудь іншому вигляді виробів з цінних металів і дорогоцінних каменів, які не вказані вище.

Декларування левів та іноземної валюти готівкою, цінних металів, дорогоцінних каменів та виробів з них, які перевозять пасажири, здійснюється усно, письмово чи іншими способами (наприклад, методом переходу через «Червоний» чи «Зелений» коридори).

Незадекларовані леви, валюту, цінні метали і дорогоцінні камені вилучають на користь держави.

У випадку порушення перевезення цінностей у більших розмірах накладають штраф. У випадку виявлення незадекларованого товару чи валюти в особливо великих розмірах, окрім цього товару чи валюти на користь держави вилучають і транспортний засіб, яким здійснюється перевезення.

Ввезення і вивезення грошових коштів, цінних металів, дорогоцінних каменів у поштових посилках заборонено, за винятком посилок з оголошеною вартістю.


Copyright ©2009 Kantora.eu
Изработка на сайта: тел. 0899/286730; info@obektiv.info