ГАРАНТИРАНО КАЧЕСТВО НА ДОБРИ ЦЕНИ
           

  
 

Місяць проживання в Болгарії. Тверезий розрахунок для іноземця

Болгарія видається досить привабливою країною для українських та російських іммігрантів. Якщо звернути увагу на те, що середня заробітна плата болгар нижча ніж в інших країнах ЄС, продукти харчування дешевші від українських чи російських, а ціна на вживані автомобілі взагалі у декілька разів менша від їх аналогів, які пропонують в Україні чи Росії, то можна дійти висновку, що проживання тут не буде дорого коштувати. Для більшості громадян Болгарії це саме так і є, за умови тотальної економії витрат на електропостачання, воду та інші послуги.

Але для іноземця, який має вид (дозвіл) на проживання, це не зовсім так. Лише щорічне переоформлення особистих карт (вид на проживання) на кожного члена сім’ї буде коштувати приблизно 500 Євро, враховуючи страховку, легалізацію документів, витрати на нотаріальне оформлення, переклади і розцінки служби міграції. Крім того, на момент переоформлення ВНП на рахунку в болгарському банку необхідно мати більше 200 Євро на особу (це щорічно). Якщо Ви раптом вирішите прихворіти, то медична страховка допоможе лише в особливих випадках, а звичайне відвідування одного лікаря в поліклініці коштує 12-20 Євро. До цього потрібно додати вартість кожного лабораторного аналізу і процедури.

Розглянемо приблизний бюджет сім’ї з трьох осіб з дитиною 5-6 років, без автомобіля. Якщо ви купили власне житло, це, безперечно, суттєво скоротить витрати. Податок на нерухомість іноземців складає приблизно 0,6% на рік. Оренда в приморських містах середньої дво-трикімнатної вмебльованої квартири становить від 200 до 400 Євро. Економити на комунальних послугах – це нереальна справа для більшості людей з російським менталітетом.

Для цього потрібно періодично відключати опалення взимку (воно переважно електричне) чи перетворитись на кочегара, застосовуючи пічку з дровами, не використовувати електрочайники і духовки, відключати бойлер, стежити за витратою гарячої води, стоячи на плитці у ванній, хоча ванної кімнати як такої в орендованих квартирах не буває, як і звичної душової кабіни (це зрозуміло багатьох шокує перший час)…. Електрика і вода влітку коштуватимуть 50-70 Євро, а взимку від 100 до 250 Євро, якщо жити «по-російськи».

Покращення житла до звичних комфортних умов вимагатиме зрозуміло додаткових затрат. Вартість дитячого садочка і мінімального заняття для дитини складуть близько 50 Євро. Скромне харчування на сім’ю з трьох осіб без відвідування кафе і ресторанів – 250-300 Євро. Деяких звичних для росіян продуктів, таких як гречка, наприклад, ви не завжди знайдете навіть у великих супермаркетах, а ціни в російських магазинах будуть значно вищими.

Господарські товари, засоби гігієни та громадський транспорт тут набагато дорожчі, чим в Україні чи Росії, тому враховуючи двох дорослих, все разом обійдеться приблизно у 100 Євро. Одяг для дитини, який потрібно поновлювати кожні три-чотири місяці враховуючи постійну зміну розміру, можна купити досить дешево під час розпродажу у торгових центрах. Щодо одягу, тут можна орієнтуватись на звичні ціни, тобто в Болгарії вони не вищі, отже можна підрахувати. Оплата за використання двох мобільних телефонів, Інтернету і телебачення – близько 50 Євро (без врахування дзвінків за кордон).

За звичні для жінок послуги, такі як фарбування волосся, стрижка, манікюр, педикюр і т.д. ціна трохи вища від російських, а якщо додати сюди ще чоловічу і дитячу стрижки, разом отримаємо суму близько 100 Євро на місяць.

Давайте тепер підрахуємо усі вище розписані витрати. Всього виходить, що мінімальний бюджет для виживання вашої сім’ї складатиме як мінімум 1000 Євро на місяць без врахування будь-яких непередбачених витрат.

Якщо ви маєте автомобіль, домашню тварину, займаєтесь яким-небудь видом спорту, полюбляєте інколи провести час в ресторані, поплавати в басейні чи побалувати дітей ігровими атракціонами, якщо ви плануєте зробити невеличкий ремонт, оформити деякі довідки, вивчити мову чи з’їздити до родичів на батьківщину, усе це передбачає додаткові витрати.

За яких обставин переїзд на постійне проживання в Болгарію буде виправданим?

Просте рішення змінити країну проживання для звичайної людини, яка не має достатньо заощаджень, доходів від оренди чи якогось пасивного заробітку, не прив’язаного до одного місця… швидше за все завершиться розчаруванням. Навіть якщо припустити наявність двох місць праці з зарплатою вище середнього рівня по Болгарії, це все одно не покриє необхідних витрат для іноземного громадянина.

Тим, хто має бажання розвивати свій бізнес в Болгарії, для початку необхідно зареєструвати компанію, що досить просто і недорого коштує, і перші місяці вивчати попит, розпочинаючи свою діяльність в конкретному регіоні.

Просто провести маркетингове дослідження, щоб зрозуміти, чого тут мало чи немає зовсім, буде недостатньо. Тутешній ринок і менталітет людей суттєво відрізняється від російських стандартів.

Варто враховувати, що болгари народ досить консервативний і до всього нового ставляться обережно. Але якщо на ваш бізнес все-таки буде попит, тоді Болгарія – відмінний варіант. У цій країні найнижчий в ЄС податок на прибуток (10%), дешева робоча сила, а корупція відсутня як така. У крайньому випадку компанію (фірму) завжди можна продати.

Для пенсіонерів з країн колишнього СНД Болгарія – це привабливе, спокійне, розкішне місце з м’яким кліматом і неймовірними краєвидами моря та гір, однак, підкреслимо, - для забезпечених пенсіонерів!

Одних даний аналіз витрат зовсім не засмутить і лише зміцнить бажання найшвидшого переїзду, інших, мабуть, змусить тверезо оцінити свої можливості і вигоди, перш ніж прийняти непросте рішення. Можливо, цифри взагалі не мають для вас значення, ви впевнені і до того ж вами керують інші речі….. Чи є виправданим ваш ризик чи ні, це вирішувати тільки вам. Болгарія приязна до усіх! Але, у будь-якому випадку, приїжджайте у Болгарію відпочивати!


Copyright ©2009 Kantora.eu
Изработка на сайта: тел. 0899/286730; info@obektiv.info