ГАРАНТИРАНО КАЧЕСТВО НА ДОБРИ ЦЕНИ
           

  
 

Видача та гарантії карнета АТА – міжнародний уніфікований митний документ KARNETI

Карнет АТА – міжнародний уніфікований митний гарантійний документ, який дозволяє здійснювати тимчасове ввезення, вивезення і транзитне переміщення товарів згідно з Міжнародною конвенцією АТА і Стамбульською Конвенцією про тимчасове ввезення. Згідно з болгарським законодавством режим застосування карнету АТА в Болгарії відрегульовано у Правилах застосування Закону про митницю.

Карнет АТА застосовується у всіх країнах, які підписали Конвенцію, а гарантами по ньому виступають наступні організації:

Список країн, які підписали конвенцію

Карнети АТА широко застосовуються. За цим документом можна тимчасово ввозити, вивозити чи перевозити транзитом товари різних категорій, крім транспортних засобів, незалежно від їх вартості, згідно з нормами законодавства країни ввозу чи вивозу. Під дію карнета АТА не підпадають товари, які підлягають переробці чи доробці.

За карнетами АТА товари можна вивозити в необмежену кількість країн протягом одного року. Їх можна перевозити будь-якими транспортними засобами, надсилати поштою (за категоричною згодою країни, яка домовляється), ввозити і вивозити з країн через різні митно-пропускні пункти. Термін дії карнета АТА складає 1 рік. Можна продовжити термін дії карнета до одного року, якщо перший термін був коротшим і також можна його продовжити більше чим на один рік за згодою країни, яка приймає карнет.

Переваги використання карнета АТА:

- Спрощення та прискорення митного оформлення без необхідності платити митні депозити. Один виданий карнет АТА можна багаторазово використовувати для ввезення в необмежену кількість країн протягом одного року від дня його видачі;

- Карнет АТА використовується під час ввезення, вивезення і транзитного переміщення наступних товарів:

- Експонатів для участі в міжнародних ярмарках, виставках, презентаціях та інших представницьких заходах

- Професійного обладнання – музичних інструментів, комп’ютерної техніки, обладнання для офісів, телевізійної, відео та кіноапаратури, театрального і циркового реквізиту та ін.

- Витворів мистецтва

- Спортивних споруд та ін.

- Товари, які переміщають згідно з документом карнет АТА, можна перевозити будь-яким транспортом – літаком, потягом, автомобілем та ін. Неодмінна умова згідно з Конвенцією - це обов’язкове ввезення товару назад в країну саме в тому вигляді, в якому його було вивезено, і протягом періоду дії карнета, який не може перевищувати одного року від дня його видачі.

Процедура видачі карнета АТА

Для отримання карнета АТА необхідно:

Заповнити уніфіковану заяву з усіма необхідними даними та описати товар

Укласти угоду про видачу і гарантії карнета з боку Болгарської торгово-промислової палати (БТПП)

Внести депозит в БТПП. Оплачувати можна в касі БТПП або через банк

Оплатити збір за видачу карнета

Карнети в БТПП опрацьовують і видають протягом одного дня. Карнет потрібно повертати в БТПП після завершення терміну його дії.

Тарифи (ст.5)


Copyright ©2009 Kantora.eu
Изработка на сайта: тел. 0899/286730; info@obektiv.info